Dla każdej współczesnej kobiety uroda to bardzo ważna sprawa. Trzeba jednak pamiętać, że dobry wygląd ma wiele wspólnego z dobrym samopoczuciem. Zwracając uwagę na nasze zdrowie, warto korzystać z kosmetyków pochodzenia naturalnego, interesować się ich składem i sposobem konserwacji, tym czy nie są testowane na zwierzętach i przygotowywana z dbałością o środowisko naturalne. Przede wszystkim jednak ważne jest to, czy kosmetyki te nie działają ze szkodą dla naszego zdrowia.

Makijaż - na co dzień i na wielkie wyjścia

Dobry makijaż powinien doskonale podkreślać urodę kobiety i skutecznie ukrywać jej mankamenty. Każda pani powinna o tym pamiętać przygotowując się na wieczorne wyjście, ale również chcąc dobrze wyglądać na co dzień. Jeśli nie jest pewna jak powinna się malować, jakie kolory do niej pasują, śmiało może poprosić o radę profesjonalistów. Kosmetyczka na pewno w wielką przyjemnością doradzi swojej klientce. Idealnie dobrany kolor cieni do powiek, naturalnie podkreślone usta, nadadzą kobiecie w każdym wieku klasy i elegancji. Oprócz perfekcyjnego makijażu, ważna jest również zdrowa skóra, dbanie o to, by niedoskonałości, które musimy zakrywać, było jak najmniej. Warto więc z pomocą kosmetologa określić swój rodzaj skóry i dobrać do niej odpowiednią pielęgnację.

Zdrowe włosy i paznokcie to najlepsza wizytówka zadbanej kobiety

Często mówi się, że zdrowe włosy są jednym z największych atutów kobiety, a zadbane dłonie jej wizytówką, warto jednak dodać, że ich wygląd dużo mówi również o ogólnej kondycji organizmu. Gdy organizm sygnalizuje brak biotyny czy innych składników odpowiedzialnych za ich budowę, najbardziej widoczne jest to właśnie na włosach i paznokciach. Włosom, tak jak skórze, należy zapewnić odpowiednie nawilżenie, trzeba pamiętać również o ich regularnym podcinaniu i odżywianiu dostosowanym do konkretnego rodzaju włosów jaki posiadamy. By prawidłowo dbać o paznokcie i skórę dłoni, warto używać odżywek do paznokci oraz kremów do rąk posiadających właściwości odżywcze i nawilżające. 

 

***
FILTRY

6 Items Found

Resetuj filtry